Gowin w Izraelu. „Netanjahu nie poruszył tematu ustawy o IPN”

Premier Benjamin Netanjahu był jedynym moim rozmówcą w Izraelu, który nie poruszył tematu ustawy o IPN – powiedział we wtorek dziennikarzom wicepremier, minister nauki Jarosław Gowin. Jak wyjaśnił, rozmowa dotyczyła współpracy gospodarczej i naukowej.

Gowin rozpoczął w niedzielę trzydniową wizytę w Izraelu na zaproszenie strony izraelskiej, jako jeden z gości konferencji „Thinking out of the Box”, która została zorganizowana z okazji obchodów 70. rocznicy powstania państwa żydowskiego.

– Gospodarka izraelska jest oparta na nowoczesnych technologiach, a w tej chwili państwo Izrael lansuje koncepcję Izraela jako państwa start-upów. Pod tym względem możemy się wiele nauczyć od naszych izraelskich przyjaciół – podsumował spotkanie Gowin w rozmowie dziennikarzami.

Pytany o atmosferę spotkania minister określił, że było ono przyjazne, tak jak i wszystkie inne jego spotkania w Izraelu.

– Polska jest postrzegana jako kraj, który po 1989 r. odniósł spektakularny sukces gospodarczy, jako kraj, który w ostatnich latach rozwija się w tempie rekordowym w Unii Europejskiej. Postrzegani jesteśmy też jako strategiczny sojusznik polityczny – powiedział wicepremier.

Jednak jego zdaniem, mimo że Netanjahu o tym nie mówił, to współpraca naukowo-technologiczna wymaga rozwiązania tego, co dzisiaj jest „kamykiem w bucie uwierającym naszych izraelskich partnerów”. – Mam na myśli nieporozumienia dotyczące ustawy o IPN – wyjaśnił.

Polska jest interesującym partnerem

– Ku mojemu zaskoczeniu premier Netanjahu był jedynym moim rozmówcą w Izraelu, który nie poruszył tematu ustawy o IPN. Rozmawialiśmy wyłącznie o współpracy gospodarczej. Widać, że dla pana premiera Polska jest interesującym partnerem. Rozmawialiśmy też o współpracy naukowej, bo te dwie sfery w Izraelu są nierozłączne – powiedział Gowin w Jerozolimie.

Wicepremier zauważył jednak, że „niezależnie od tego, jaki będzie wyrok Trybunału powinniśmy tę ustawę poddać korekcie, bo w sposób trwały mogłaby ona nie tylko rzutować na relacje polsko-izraelskie, ale także polsko-amerykańskie.

źródło:  

Średnia ocen
0 z 0 głosów.

WARSZAWA – Nasze Miasto

“Jesteśmy częścią dumnego Narodu, który nie wstydzi się swojej tradycji i wiary. Opowiadamy się za państwem, które zdecydowanie działa na rzecz bezpieczeństwa i sprawiedliwości, wspiera rodzinę, ale w pozostałych dziedzinach ogranicza swoją obecność do minimum, pozostawiając jak najszerszą przestrzeń do swobodnej aktywności wolnych obywateli”. ~ Jarosław Gowin

Średnia ocen
0 z 0 głosów.

Z ostatniej chwili w Warszawie

W tym mieście codziennie od rana przeżywasz to samo, co krok: zdumienie, ulica nieznana, olśnienie, nieznany ci blok…. Jak przygoda, to tylko w Warszawie…. A jak tańczyć, to tylko walczyka w Warszawie…

Średnia ocen
0 z 0 głosów.

Ewa Chmielewska Porozumienie Szczecin w Kawiarence Politycznej Radia Szczecin

Politycy dyskutowali o bieżącej sytuacji w kraju:obniżeniu uposażeń poselskich oraz samorządowych, okupowaniu Sejmu przez rodziców i dzieci osób niepełnosprawnych.  Rozmawiano o najnowszej aferze dotyczącej posła PO Stanisława Gawłowskiego oraz ogromnej inwestycji Szczecińskiej Kolei Metropolitarnej.
Średnia ocen
0 z 0 głosów.

Iwona Michałek gościem Polskiego Radia PiK

Dnia 07 maja br. Iwona Michałek była gościem audycji „Radiokonferencja” w Polskim Radiu PiK . Podczas audycji politycy z regionu odnieśli się do propozycji Prezydenta RP, która dotyczy przeprowadzenia referendum konstytucyjnego w dniach 10 i 11 listopada br. oraz planu przyszłego budżetu Unii Europejskiej i rozmów szefa polskiej dyplomacji z przedstawicielami władz Unii. Pani Poseł mocno akcentowała potrzebę zmiany Konstytucji, a nawet napisania jej od nowa, co według niej jest na dzień dzisiejszy niezbędne.

Źródło: http://www.radiopik.pl/115,2,radiokonferencja

Średnia ocen
0 z 0 głosów.