Tarcza Antykryzysowa – pakiet rządowy dla obywateli i gospodarki

Featured

“Wszystkie działania państwa są teraz podporządkowane 2 celom: ochronie zdrowia i życia Polaków (zwłaszcza seniorów) i ochronie polskich firm. Przedsiębiorców proszę o kilkadziesiąt godzin cierpliwości. Będą nowe rozwiązania, nad którymi przez cały czas pracujemy.” – powiedział Wiceprezes Rady Ministrów Jarosław Gowin

Musimy zrobić wszystko, aby na epidemii ucierpiało możliwie najmniej obywateli. W tym celu rząd rozpoczyna akcję #TarczaAntykryzysowa, czyli szereg działań, które mają pomóc w tych trudnych momentach. Kluczowe wsparcie, w postaci wydłużonego zasiłku, otrzymają rodziny. Nowoczesna gospodarka nie może rozwijać się bez małych i średnich przedsiębiorców. To oni tworzą tysiące miejsc pracy, to oni odgrywają główną rolę w naszym życiu społecznym. Niemożliwe jest więc zostawienie ich bez pomocy, gdy epidemia daje się we znaki w postaci obniżenia zysków, a co za tym idzie – zaburzenia funkcjonowania firm. Rząd przygotował cały pakiet wsparcia, który pozwoli na przetrwanie kryzysu.

“Wszyscy odczuwamy skutki koronawirusa, dlatego warto zwrócić uwagę na lokalnych przedsiębiorców i pracodawców, którzy stanowią o sile naszej ekonomii. Zachęcam więc do robienia zakupów w osiedlowych sklepach, dzięki czemu każdy z nas pomoże polskiej gospodarce.” – dodał Jarosław Gowin

Średnia ocen
0 z 0 głosów.

Zaproszenie na Tweetup Porozumienia #DrużynaGowina

W imieniu Pana Jarosława Gowina, Prezesa Partii Porozumienie, zapraszamy na Tweetup Porozumienia #DrużynaGowina.

Wydarzenie odbędzie się 25 lutego 2020 r., o godzinie 17:00 (wejście od 16:45) w Domu Dziennikarza znajdującym się przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie. Będzie to wyjątkowa okazja do bezpośredniego spotkania, a także porozmawiania ze wszystkimi liderami Porozumienia o planach i przedsięwzięciach na najbliższe miesiące. Gwarantujemy liczną obecność parlamentarzystów i ministrów, jak również przedstawicieli mediów społecznościowych.

Spotkanie będzie również okazją na przekazanie list z podpisami poparcia pod kandydaturą Prezydenta Andrzeja Dudy. Będzie je można przekazać członkom zarządu Okręgu i Koła z Warszawy.

Prosimy o potwierdzenie obecności na adres biuro@pjg.org.pl do 23 lutego.

Średnia ocen

4.5 z 2 głosów.

Lech Jaworski o Platforma Obywatelska: To partia bez programu. Platforma Obywatelska Mazowsze

– Zgadzam się z trafną oceną pana Jana Marii Rokity. Jest to partia polityczna, która nie ma programu, partia polityczna, która nie ma żadnej ideologii, poza jedną rzeczą – poza tym, żeby walczyć z prawicą. To jest jedyne, co łączy ludzi w Platformie Obywatelskiej i co oni głoszą jako swoje hasło polityczne, ideologiczne – mówił w Polskim Radiu 24 Lech Jaworski, polityk Porozumienia Jarosława Gowina.

Trwa kampania wyborcza, która oficjalnie została rozpoczęta w ubiegłym tygodniu po ogłoszeniu terminu wyborów przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek. Wydarzenia kampanijne komentował w Polskim Radiu 24 Lech Jaworski.

“PO nie ma programu i ideologii”

Szczególne kontrowersje w czasie tej kampanii wywołały poniedziałkowe wydarzenia z Pucka. Podczas państwowych uroczystości z okazji 100-lecia zaślubin Polski z morzem prezydent Andrzej Duda został wygwizdany, a jego przemówienie było przerywane wulgarnymi okrzykami. Po uroczystościach do grupy demonstrantów podeszła kandydatka na prezydenta PO i podziękowała im.

Więcej

Średnia ocen

5 z 1 głosów.