Okrągły stół przedsiębiorców i apel do prezydenta miasta o pomoc w ratowaniu miejsc pracy

W związku z bezwładnością urzędników w stolicy wobec problemów związanych z epidemią, pod patronatem Jarosława Gowina powołujemy okrągły stół przedsiębiorców w Stolicy. Chcemy, żeby w końcu Prezydent Miasta Stołecznego Warszawa Rafał Trzaskowski potraktował poważnie tych, dzięki którym nasze miasto się rozwija. Zapraszamy do kontaku – przedsiębiorca.pomoc@pjg.org.pl

Szanowny Panie Prezydencie,

w imieniu Zarządu Okręgu Warszawskiego Partii Porozumienie Jarosława Gowina apelujemy o wprowadzenie skutecznych mechanizmów dialogu ze stołecznymi przedsiębiorcami.

Z informacji, które do nas docierają, wynika, że przedsiębiorcy w dużej większości nie wiedzą, jakie wsparcie należy im się od Miasta. Nie wiedzą, na jak długo mogą być zwolnieni z części opłat czynszowych ani w jaki sposób ratować swoje firmy w czasie pandemii. Warszawski Ratusz pozostawił przedsiębiorców samych sobie. Nie ma ani dialogu z działającymi w Warszawie firmami ani pomysłu, w jaki sposób im pomóc.

Dziwi nas bierność Centrum Przedsiębiorczości Smolna, które – zgodnie z informacjami podawanymi w mediach społecznościowych – 13 marca zamknęło swoje podwoje. To absurd, że w momencie, gdy takie centrum jest najbardziej potrzebne przedsiębiorcom, urzędnicy tam pracujący odwołali wszystkie szkolenia i zrobili sobie wolne. Wprawdzie centrum próbuje prowadzić spotkania online, ale po pierwsze jest to kropla w morzu potrzeb przedsiębiorców, a po drugie – niewielu z nich wie o tych spotkaniach. Centra przedsiębiorczości nawet nie starają się dotrzeć do swoich klientów.

W czasie pandemii i rozpoczynającego się kryzysu warszawskim przedsiębiorcom potrzebne jest wsparcie merytoryczne, by mogli ratować swoje firmy. Z przykrością stwierdzamy, że warszawski Ratusz tego nie rozumie i nie chce rozumieć.

Innym przykładem mogą być tu pożyczki dla mikroprzedsiębiorców. Władze miasta potrzebowały ponad półtora miesiąca, by siedzących w domu urzędników przenieść tam, gdzie są potrzebni. Przez opieszałość urzędniczą wielu firmom grozi upadek, a osobom w nim zatrudnionym – utrata pracy. Warto tu podkreślić, że bankructwo warszawskich firm negatywnie odbije się na wpływach do budżetu miasta, który i tak będzie nadwątlony z powodu panującej obecnie epidemii.

Zarząd Okręgu Warszawskiego Porozumienia apeluje o jak najszybsze rozpoczęcie dialogu z przedsiębiorcami tak, aby móc wyjść naprzeciw ich potrzebom, a stołeczne firmy mogły odzyskać płynność finansową. Apelujemy też o przeprowadzenie kampanii skierowanej do przedsiębiorców, w której urzędnicy jasno wytłumaczą, na jaką pomoc od miasta mogą liczyć przedsiębiorcy i w jaki sposób mogą się o nią ubiegać.

Z poważaniem,

Prezes Zarządu Okręgu Warszawskiego
Porozumienia Jarosława Gowina
Aleksandra Sheybal

 

Średnia ocen
0 z 0 głosów.

Poparcie dla Andrzeja Dudy i #MuremzaGowinem

Warszawskie Porozumienie potwierdziło poparcie dla Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich oraz wyraziło pełne zaufanie dla działań Jarosława Gowina.

Na dzisiejszym posiedzeniu, Zarząd Okręgu Warszawskiego, obradując w pełnym składzie przyjął jednogłośnie uchwałę:

  • udzielającą w nadchodzących wyborach prezydenckich pełnego poparcia kandydaturze Prezydenta Andrzeja Dudy.
  • wyrażającą pełne zaufanie dla działań podejmowanych przez lidera Partii, Prezesa Jarosława Gowina. 
  • deklarującą, podjęcie działań konsolidujących i wzmacniających warszawską strukturę Porozumienia Jarosława Gowina, dla zapewnienia realizacji celów statutowych i programu Partii.
Średnia ocen
0 z 0 głosów.

Tarcza Antykryzysowa – pakiet rządowy dla obywateli i gospodarki

“Wszystkie działania państwa są teraz podporządkowane 2 celom: ochronie zdrowia i życia Polaków (zwłaszcza seniorów) i ochronie polskich firm. Przedsiębiorców proszę o kilkadziesiąt godzin cierpliwości. Będą nowe rozwiązania, nad którymi przez cały czas pracujemy.” – powiedział Wiceprezes Rady Ministrów Jarosław Gowin

Musimy zrobić wszystko, aby na epidemii ucierpiało możliwie najmniej obywateli. W tym celu rząd rozpoczyna akcję #TarczaAntykryzysowa, czyli szereg działań, które mają pomóc w tych trudnych momentach. Kluczowe wsparcie, w postaci wydłużonego zasiłku, otrzymają rodziny. Nowoczesna gospodarka nie może rozwijać się bez małych i średnich przedsiębiorców. To oni tworzą tysiące miejsc pracy, to oni odgrywają główną rolę w naszym życiu społecznym. Niemożliwe jest więc zostawienie ich bez pomocy, gdy epidemia daje się we znaki w postaci obniżenia zysków, a co za tym idzie – zaburzenia funkcjonowania firm. Rząd przygotował cały pakiet wsparcia, który pozwoli na przetrwanie kryzysu.

“Wszyscy odczuwamy skutki koronawirusa, dlatego warto zwrócić uwagę na lokalnych przedsiębiorców i pracodawców, którzy stanowią o sile naszej ekonomii. Zachęcam więc do robienia zakupów w osiedlowych sklepach, dzięki czemu każdy z nas pomoże polskiej gospodarce.” – dodał Jarosław Gowin

Średnia ocen
0 z 0 głosów.

Zaproszenie na Tweetup Porozumienia #DrużynaGowina

W imieniu Pana Jarosława Gowina, Prezesa Partii Porozumienie, zapraszamy na Tweetup Porozumienia #DrużynaGowina.

Wydarzenie odbędzie się 25 lutego 2020 r., o godzinie 17:00 (wejście od 16:45) w Domu Dziennikarza znajdującym się przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie. Będzie to wyjątkowa okazja do bezpośredniego spotkania, a także porozmawiania ze wszystkimi liderami Porozumienia o planach i przedsięwzięciach na najbliższe miesiące. Gwarantujemy liczną obecność parlamentarzystów i ministrów, jak również przedstawicieli mediów społecznościowych.

Spotkanie będzie również okazją na przekazanie list z podpisami poparcia pod kandydaturą Prezydenta Andrzeja Dudy. Będzie je można przekazać członkom zarządu Okręgu i Koła z Warszawy.

Prosimy o potwierdzenie obecności na adres biuro@pjg.org.pl do 23 lutego.

Średnia ocen

4.5 z 2 głosów.